3 powody, dla których mimo wszystko warto wybrać się na wczasy w Egipcie

Autorem artykułu jest Joy of Comunism


Być może jest to obciach. A i sama przyjemność przebywania w zamkniętym hotelu przez siedem czy czternaście dni może wydawać się wątpliwa. Są jednak powody, dla których warto wybrać się choć raz na wczasy w Egipcie.


To jeden z najpopularniejszych kierunków letnich wyjazdów Polaków. Egipt zyskuje, ponieważ jest tani i gwarantuje ładną pogodę. Łączy więc dwie cechy, które od zawsze decydowały o tym, czy Polacy mogli uznać wypoczynek za udany. Z drugiej jednak strony liczba odwiedzających to miejsce rodaków sprawia, że wyjazd tam jest traktowany jako pewien rodzaj obciachu. Są jednak powody, które sprawiają, że wczasy w Egipcie mogą być ciekawą opcją.


Zabytki 

 
Niegdyś do Egiptu jeździło się przede wszystkim ze względu na to, co można było tam zobaczyć. Dla każdego, kto choć trochę orientuje się w historii, będzie to miejsce nieustannych odkryć. Dość powiedzieć, że w Muzeum Egipskim zgromadzono 120 tys. eksponatów. Bliżej obeznani z archeologią docenią to, że znalazło się w nim miejsce (mimo skąpej przestrzeni) na popiersie Kazimierza Michałowskiego.


O piramidach, grobowcach i pozostałościach po cywilizacji liczącej kilka tysięcy lat nie trzeba wspominać. W programie najtańszej nawet firmy oferującej wczasy w Egipcie jest opcja wyjazdu choćby do Gizy.


Islam i Arabowie


Historia starożytna to jedno, islam – drugie. Dzisiejszy Egipt to kraj, który jest przede wszystkim państwem arabskim. Zamieszkują go Fellahowie, egipscy Arabowie, którzy wywodzą się od starożytnych mieszkańców tego państwa, którzy w ciągu wieków ulegli arabizacji i islamizacji.


Islam egipski uznawany jest za stosunkowo nowoczesny, w Kairze działa renomowany uniwersytet Al-Azhar. Sam Kair znany jest z licznych meczetów. Nie bez przyczyny nazywany jest miastem tysiąca minaretów. Są wśród nich budowle eleganckie, monumentalne, ale też oszpecone przez rozwój wielkiego miasta. Warto poznać także tę stronę kraju i wykorzystać wczasy w Egipcie do poznania ciekawej kultury.


Przy okazji poznawania arabskiego i islamskiego Egiptu warto zainteresować się Koptami, chrześcijanami, którzy stanowią około 10 proc. ludności.


Morze Czerwone


To rzecz nieco ograna, jednak tylko ze względu na to, że każdy niemal turysta wybierający się na wczasy w Egipcie korzysta z ofert nurkowania w Morzu Czerwonym nie warto rezygnować z tej przyjemności.


Rafy, ryby i podwodny świat warte są zachodu. Warte są nawet ceny, którą trzeba zapłacić za towarzystwo przeciętnych turystów z Polski. Zwłaszcza, że nieco bardziej profesjonalni nurkowe mogą korzystać z propozycji firm oferujących bardziej wyspecjalizowane wczasy w Egipcie.


Trzy opisane wyżej powody, dla których można zdecydować się na wczasy w Egipcie mogą być przekonywujące. Uważny czytelnik zauważy jednak, że najlepszym sposobem na poznanie tego kraju będzie wyjazd indywidualny.
_ _ _ _ _

niezapomniane wczasy w Egipcie i innych krajach

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:


Tweetnij