Wczasy w Egipcie - najpopularniejszy urlop wśród Polaków

Autorem artykułu jest Bilety Lotnicze


Niepewna sytuacja polityczna w Egipcie, tylko nie krótki czas sprawiła, że Egipt stał się mniej popularny. Według statystyk ten kraj jest wciąż najatrakcyjniejsza opcją wakacyjną dla naszych rodaków.


Egipt
Turystyka w Egipcie stanowi główny dochód. Co roku powstają nowe hotele z opcjami all inclusive. Słoneczne plaże, ciepła i czysta woda, atrakcje w postaci przejażdżki na wielbłądach sprawiają, że Egipt wyprzedza co roku inne kurorty. Najpopularniejsza miejscowością turystyczną jest Hurhada. Wcześniej była to mała wioska, obecnie może poszczycić się 25 kilometrową linią brzegową wzdłuż której rozpościerają się przepiękne czyste plaże i kryształowa woda. Jest to główne miejsce uprawiania sportów wodnych. Jest to także jedne z nielicznych miejsc, w których hotele zlokalizowane są na plaży. Większość hoteli oferuje opcje all inclusive. W mieście znajduje się Aquapark Sindbad, w którym rozrywkę znajda zarówno dorośli jak i dzieci. Oprócz tej rozrywki dostępny jest także rejs łodzią podwodną z oglądaniem wszystkich atrakcji a także ciekawych gatunków fauny i flory.


Będąc w Egipcie nie można nie brać udziału w egipskiej nocy. Noc ma klimat folklorystyczny i polega przede wszystkim na słuchaniu regionalnej muzyki i uczenia się typowych egipskich tańców. Podawane są egipskie przysmaki. To co najbardziej cieszy turystów w Egipcie to na pewno targowanie, które tubylcy uwielbiają. Targi w Egipcie roją się od przeróżnych tkanin i błyskotek a ceny zawsze można wytargować o wiele niższe niż początkowe.


W tym regionie znajduje się mnóstwo zabytków i atrakcji. Do nich zalicza się także klasztory Koptyjskie, które są jednymi z pierwszych istniejących klasztorów chrześcijańskich. Zwiedzanie najstarszej cywilizacji świata przyciąga turystów z rożnych zakątków ziemi. Będąc tutaj musimy koniecznie zwiedzić trzy piramidy: Cheopsa, Chefren, a także Mykerinosa. Piramida cheopsa uznana jest za jeden z siedmiu cudów świata.


W Egipcie znajdują się dwa ważne porty lotnicze: Aleksandria i Kair. Najłatwiej polecieć do Egiptu z Warszawy.
_ _ _ _ _

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:


Tweetnij