Bilety lotnicze w promocji - na co uważać?

Autorem artykułu jest pacman82

Szukasz tanich biletów, chcesz w niskiej cenie udać się do jednego z europejskich miast na weekend. Zapewne często przeglądasz liczne oferty linii lotniczych na bilety lotnicze. Powinieneś wiedzieć jednak, jak nie dać się zmanipulować przez kampanie marketingowe typu „loty za złotówkę”.


Największe linie lotnicze, w kategorii tych tanich, kilka razy w miesiącu oferują tanie bilety lotnicze na wybranych trasach. Musimy jednak wiedzieć, iż cena pierwotna, różni się znacząco od tej, jaką przyjdzie nam zapłacić.


Na początku jednak ważnym jest posiadanie karty kredytowej. Co prawda niektóre linie lotnicze pozwalają na przelewy internetowe, jednakże decydując się na bilety lotnicze w opcji tzw. last minute, nie będzie dane nam zapłacić za pomocą przelewu. Dlatego, ten kto posiada kartę kredytową (wypukłą), ma pewność, że bez problemów zakupi bilety lotnicze.


Wybierając konkretne połączenie, szczególnie to w promocji, musimy wiedzieć, iż od momentu wyboru, do momentu zapłaty, cena zmieni się kilkukrotnie. Oczywiście wiele osób nie jest tego świadoma, szczególnie widać to w biurach, które pośredniczą w sprzedaży biletów lotniczych.


Zatem, do początkowej ceny, zostaną doliczone między innymi opłaty lotniskowe, podatki, a także, co jest nagminnie stosowane i nie ma od tego odwrotu, dodatkowa zapłata, za płatność kartą kredytową. W zależności od wartości biletu, czy linii lotniczej, prowizja za płatność kartą wynosi około 50 złotych.


Również wiele osób, szczególnie tych, które jako pierwsze lecą tanimi liniami, nie zdaje sobie kwestii z płatności za bagaże. Należy pamiętać, iż w cenie biletu jest bagaż podręczny, którego waga to zazwyczaj maksymalnie 10 kg. Jednak rozmiary takiego tobołka, przypominają wymiary torby do laptopa, więc automatycznie jedynie co tam zapakujemy, to kilka konserw. Bagaż dodatkowy, to cena w okolicach 100 złotych. Tutaj również, w zależności, od tego w ile stron mamy kupiony bilet, a także wagi takiego bagażu, cena może się różnić.


Pamiętajmy więc, iż jeżeli znajdziemy tanie bilety lotnicze, to nie cieszmy się zbyt wcześnie. Poczekajmy do zakończenia transakcji, wtedy będziemy znali ostateczną kwotę, jaką nam przyjdzie nam zapłacić.
_ _ _ _ _


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:


Tweetnij