Majówka bardzo last minute


Autorem artykułu jest Joanna Rojewska

Długi weekend majowy to nie tylko okres wyjazdów to również okazja, by napisać pracę magisterską albo wymienić glazurę. Nagle jednak okazuje się, że profesor przełożył termin obrony, a majster złamał rękę. A Tobie zostaje 2 dni na zaplanowanie majówki.


Rozważ środki i możliwości!

Przede wszystkim nie działaj w pośpiechu i desperacji. Wydawanie wszystkich pieniędzy przeznaczonych na glazurę, by kupić pierwszą lepszą ofertę z biura podróży to raczej nie jest dobry pomysł. Lepiej na spokojnie rozważ jakie masz środki i możliwości, a zdziwisz, że jest ich tak wiele. Samochód, rowery, rodzina na Mazurach, sprzęt turystyczny (np. namiot, termos), ciekawa okolica, a nawet legitymacja studencka – to wszystko są twoje atuty.


Jednodniowa wycieczka samochodem…

długi weekend
Polska jest tak piękna i ciekawa, że nie ma regionu, w którym nie znalazłoby się czegoś ciekawego do zwiedzenia w czasie jednodniowej wycieczki. Większość muzeów i obiektów zabytkowych jest najczęściej zamknięta w czasie majówki, ale można wybrać się chociażby na wędrówkę tropem ciekawych kościołów i innych obiektów sakralnych lub pomników. Jeśli nie wiesz co można zobaczyć w odległości kilku godzin jazdy samochodem od Twojego miasta, skorzystaj z serwisów turystycznych, najlepsze z nich zawierają oryginalne i przewrotne propozycje wycieczek. Możesz zwiedzić np. Kaszuby we mgle lub sprawdzić co wspólnego mają cerkwie i żubry. Jeśli masz samochód i lubisz zwiedzać to rozwiązanie dla Ciebie!


… lub pociągiem

Nie masz samochodu? Nic straconego! Możesz wybrać się na majówkę autobusem lub pociągiem. Warto korzystać szczególnie z ofert kolei regionalnych, które oferują m.in. imienne bilety na nieograniczoną liczbę przejazdów w weekend (od godz. 18 w piątek do 6 w poniedziałek). W jeden weekend możesz przejechać Polskę od morza po góry. Dostępne bywają też tanie bilety turystyczne za granicę, najbardziej opłaca się jechać do naszych sąsiadów – do Czech, na Słowację, do Niemiec. Sprawdź również połączenia autobusowe. Lokalni przewoźnicy mają zwykle niższe ceny niż PKS, więc możesz zaoszczędzić nawet 25-30%. To propozycja idealna dla tych, którzy lubią podróżować bez z góry ustalonego planu!


Piknik za miastem

majowy weekend
Jeżeli lubisz spędzać czas na łonie przyrody a pogoda ku temu sprzyja, możesz wybrać się na długi spacer c do lasu lub do parku krajobrazowego. Osobom o lepszej kondycji polecamy na rajd rowerowy, który również można połączyć ze zwiedzaniem. Tym, którzy dopiero mają zamiar zadbać o formę radzimy raczej zabrać rowery lub rolki do samochodu i pojeździć dopiero za miastem. Taki rajd może być jedno- lub kilkudniowy. Na kilkudniowy warto zabrać ze sobą nie tylko namiot, ale także prowiant - kanapki, owoce i warzywa, pojemnik z sałatką, termos z herbatą lub kawą. Wówczas będzie nie tylko zdrowo, ale także tanio. Pamiętaj o przestrzeganiu zasad, obowiązujących w lasach i parkach narodowych. Nie śmieć i nie niszcz przyrody!


Weekend ze znajomymi

Popytaj znajomych o ich plany, może się okazać, że mają wolne miejsce w domku na Mazurach lub wyjeżdżają pod namioty i możesz się z nimi zabrać. Długi weekend majowy to także idealna okazja do krótszych spotkań – wspólnego wypadu do baru z dawno niewidzianym kolegą ze studiów, całonocnej partyjki brydża czy wyjazdu na działkę i wspólnego grillowania. W dobrym towarzystwie nie można się źle bawić!

Możliwości zorganizowania udanej majówki, nawet w ostatniej chwili, jest wiele. Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi Was natchnęły i skusiły na majówkę last minute.
_ _ _ _ _

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:


Tweetnij