Na biegówki do Szklarskiej Poręby

W związku z dużą popularnością i sukcesami polskich narciarzy biegowych, biegi narciarskie stają się coraz bardziej popularne (choć oczywiście cały czas miały sporą rzeszę zwolenników). Każdego roku poszukują oni najlepszych tras, gdzie mogliby w dobrych warunkach trenować swój ulubiony sport.
 
Jedną z doskonałych propozycji jest wyjazd w Sudety, które posiadają bardzo rozwiniętą bazę zarówno turystyki letniej, jak i zimowej. Szczególnie dobrym miejscem pobytu dla wszystkich narciarzy biegowych jest Szklarska Poręba. Miasteczko to jest słynnym ośrodkiem sportów zimowych, co wynika nie tylko z malowniczego położenia, ale także sprzyjających warunków środowiskowych – pokrywa śnieżna zalega tam przez jedną – trzecią roku!
 
W Szklarskiej Porębie w sezonie zimowym funkcjonuje kilka wyciągów (kolejki linowe i zwykłe wyciągi), które zapewniają dobrą zabawę narciarzom. Trasy narciarskie w okolicach Szklarskiej Poręby dzielą się pod względem stopni trudności, dlatego też dopasowaną do potrzeb rozrywkę znajdą tu zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Jak wspomniano, Szklarska Poręba cieszy się dużą popularnością jako świetnie miejsce uprawiania biegów narciarskich.
 
Jakuszyce (najwyżej położona część miasta) posiadają doskonałe warunki do biegów narciarskich. W Jakuszycach zorganizowano trasy biegowe o łącznej długości powyżej 150 kilometrów – jest to jedno z najlepszych miejsc treningów narciarstwa biegowego w całej Europie Środkowej. Wspaniałe warunki sportowe doceniono, organizując tu kilka zawodów o międzynarodowej randze. Bardzo słynny jest również tzw. Bieg Piastów, organizowany w każdy pierwszy weekend marca od 1976 roku.
 
wodospad KamieńczykaPrzyjeżdżając do Szklarskiej Poręby na narty, warto skorzystać również z innych wspaniałych propozycji turystycznych. Z pewnością dużą atrakcją dla całej rodziny stanie się zwiedzanie zamku Chojnik lub zamku Czocha, a także spacer podziemnymi korytarzami sztolni w Kowarach. W samej Szklarskiej Porębie turystów z pewnością zaciekawi wizyta w hucie szkła, muzeum energetyki, czy też w muzeum energetycznym. Dla osób żądnych wrażeń, świetną rozrywką może być skorzystanie z propozycji wysokiego parku linowego, a także zjazd tzw. Alpine Coaster, czyli zjeżdżalnią grawitacyjną.
 
Jeśli do Szklarskiej Poręby przyjedziemy w sezonie letnim, koniecznie musimy wybrać się na spacer w góry. W Szklarskiej Porębie swój bieg zaczyna bardzo wiele szlaków turystycznych, które prowadzą nie tylko w wysokie części gór, ale także do malowniczych wodospadów, między innymi do najwyższego w Sudetach wodospadu Kamieńczyka.
 
artykuł pochodzi z serwisu www.artykuly.marleny.pl

Zdjęcie: ekonINpoland

Brak komentarzy:


Udostępnij:


Tweetnij