Niezbędna odzież zimowa

Autorem artykułu jest Marcin Biegał

Zima zagościła w naszym kraju na dobre. Nic więc dziwnego, że w sklepach z odzieżą zimową panuje tłok, bo każdy szuka czegoś dla siebie. Jaką odzież wybrać, aby nie przepłacić, a jednocześnie żeby spełniła swoje zadanie?


Pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, myśląc o odzieży zimowej, to kurtka zimowa. Przy jej wyborze pierwsze warto zwrócić uwagę na dwa parametry: wodoszczelność, oddychalność. Parametry te mówią nam, jaką kurtka ma wodoszczelność, czyli po jakim czasie może się przez nią przedostać woda - powinien on się wahać w granicach od 3000-5000. Natomiast drugi parametr mówi nam, jaka jest oddychalność kurtki, czyli ile powietrza jest ona w stanie przepuścić w trakcie 24h - parametr ten powinien wynosić 4000-6000. Kolejnym ważnym elementem jest posiadanie membrany. W zależności od modelu membrany, cena kurtki może różnić się nawet o kilkaset złotych. Jednak nie ma tutaj co zbytnio przepłacać i wybrać najlepsze rozwiązanie – pośrednią cenę membrany. Innymi cechami, które mogą być przydatne, są: laminowane szwy, które wzmacniają właściwości kurtki, systemy kieszeni suchej, która jest przydatna w przypadku dużych opadów. Producent wyposażył taką kieszeń w dodatkowe warstwy, dzięki czemu możemy schować cenne rzeczy bez obawy o przesiąkanie.


Kierując się powyższymi parametrami technicznymi, możemy spokojnie wybrać kurtkę zimową dla siebie. Nie wspominam tutaj o kolorystyce i innych podobnych kwestiach, bo to gusta każdego, natomiast odniosę się jeszcze do producentów, którzy są obecni na rynku outdoorowym. Analizując ceny i producentów obecnych na rynku, należy potwierdzić to, co wspominałem na początku – nie warto wydawać dość dużych pieniędzy na kurtkę, gdyż odzież nawet najlepszego producenta można uszkodzić. Więc podejmując decyzję, kierujmy się naszą zawartością portfela oraz zdrowym rozsądkiem, nie pozwalając zbytnio, aby reklamy producentów nami zawładnęły.
_ _ _ _ _

Sklep internetowy oferujący odzież i sprzęt turystyczny
www: TKsport.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:


Tweetnij